Filtry cząstek stałych DPF

Profesjonalne usługi związane z regeneracją filtrów cząstek stałych i najlepsza znana technologia, która oferuje czyszczenie DPF i FAP. Usługi realizowane są w miejscowości Mielec, możliwa także wysyłka filtrów.

Filtry cząstek stałych DPF FAP

Co to jest filtr cząstek stałych DPF?

Schemat i zasada działania filtra

Jest to identyczne rozwiązanie jak katalizator o podobnej budowie, z tą różnicą że wewnętrzna struktura kanalików, jest większa niż w przypadku katalizatorów. Wkład filtra posiada porowate ścianki, a wlot i wylot kanalików na przemian jest zaślepiony raz na wejściu raz na wyjściu wkładu. Struktura porów jest mniejsza niż cząstki sadzy, wobec czego cząstki te zatrzymywane są wewnątrz filtra aby docelowo zostać dopalone:

Praca filtra nadzorowana jest przez czujniki. Dla każdego rodzaju filtra scehmaty zastosowane do kontrolowania prawidłowej pracy różnią się od siebie, ale ogólnie jak na schemacie powyżej; czujnik sprawdza ciśnienie gazów dolotowych od silnika względem gazów wylotowych z czujnika DPF i informuje sterownik o poziomie zapełnienia filtra. W przypadku wykrycia zbyt dużej różnicy ciśnień na desce rozdzielczej powinna pojawić się stosowna ikonka informująca nas o tym, że filtr należy wymienić lub idealnym rozwiązaniem w takim przypadku jest regeneracja filtra.

Kliknij tutaj i dowiedz się więcej o regeneracji filtrów >>>

Regeneracja to idealne rozwiązanie, które oszczędza czas i zachowuje jakość niezbędną do prawidłowej pracy podzespołów!

Dlaczego nie należy usuwać filtrów i dlaczego regeneracja?

Jest wiele sposobów regeneracji czyli czyszczenia filtrów, ale tylko metoda i technologia stosowana w naszej firmie daje skuteczne rezultaty pozwalające usunąć zanieczyszczenia i skutecznie oczyścić filtr przy czym jest zupełnie bezinwazyjna dla filtra. Metoda ta także stosowana jest przez nas do oczyszczania katalizatorów. Pozwala to zaoszczędzić przede wszystkim pieniądze jako iż koszt regeneracji jest znacznie tańszy aniżeli zakup nowego filtra a osiągnięte rezultaty zbliżone są do parametrów nowego podzespołu.

Absolutnie pod żadnym pozorem nie powinniśmy usuwać filtra DPF. Po pierwsze jest to nielegalne i powoduje zaniżenie wartości samochodu, a w trakcie kupna mamy obowiązek poinformować kupującego o fakcie, że pojazd nie posiada filtra gdyż został usunięty. Usunięcie filtra, może spowodować problemy w przyszłej diagnostyce związanej z naprawą silnika i układu wydechowego ze względu na zmianę parametrów pracy sterownika. Ostatnim aspektem jest oczywiście ochrona środowiska. Usuwając filtr, zanieczyszczamy nadmiernie środowisko, co w krajach Unii Europejskiej jest niedopuszczalne i w wyniku kontroli lub wizyty na stacji diagnostycznej może zakończyć się zatrzymaniem pojazdu.

WIĘCEJ INFORMACJI >>

Zadzwoń teraz!
Dojazd