Ile kosztuje regeneracja DPF i katalizatora?

Ile kosztuje dobra i skuteczna regeneracja DPF lub katalizatora?

Cena profesjonalnego czyszczenia DPF to jeden z najbardziej poruszanych tematów. Ponieważ większość ludzi słysząc bardzo duże ceny od swoich znajomych, nie chcą oddawać swoich filtrów do profesjonalnych pracowni. Jest to jednak bardziej mitem niż faktem. Kiedy nie było regeneracji, faktycznie problem z DPF stawał się kosztowny. Jak jednak okazuje się obecnie dzięki takim technologiom jak FCM, które posiada Turbo-Elmar s.c. z Mielca profesjonalna regeneracja DPF FAP i katalizatorów to koszt, na który każdego stać.

Cena czyszczenie DPF FAP katalizator

Dlatego też może okazać się, że w naszym wypadku czyszczenie DPF czy FAP jest zdecydowanie tańsze, niż w wypadku sąsiada, który ostatnio nastraszył nas dużą ceną. Dodatkowo czyszcząc filtry czastek stałych profesjonalnie, wpływamy na jego dalszą funkcjonalność i żywotność, co ma duże znaczenie w kontekście przyszłych napraw i kosztów z nimi ponoszonych.

Czyszczenie filtrów dla samochodów osobowych to koszt w promocji rzędu 300zł

Niektórzy jednak próbują też DPF czyścić na własną rękę, lecz bez odpowiedniej wiedzy i sprzętu, tylko pogorszymy sprawę. W większości wypadków niestety filtr DPF ulega ostatecznemu uszkodzeniu i pozostajemy z większym problemem a także kosztem jego naprawy. Uważamy, że przy takiej cenie za profesjonalne czyszczenie katalizatora czy filtra nie warto próbować nic na własną rękę bo można uszkodzić nieodwracalnie wkład.

Pamiętaj, odpowiednia cena w rekomendowanej pracowni, która zajmuje się dopalaniem filtra cząsteczek całych będzie droższa, aczkolwiek jest zdecydowanie bardziej rekomendowana do wyboru, niż w zwykłym zakładzie mechanicznym lub co gorsza, realizując to na własną rękę. Jeśli chcemy mieć zregenerowany raz a dobrze filtr cząsteczek stałych, musimy oddać go do miejsca, które oferuje nam wsparcie profesjonalnego sprzętu a także specjalistów, znających się na rzeczy.

Jak długo trwa czyszczenie katalizatora lub DPF?

To zależy czy posiadamy podzespół z samochodu osobowego, dostawczego, ciężarówki czy autobusu

Ile trwa regeneracja DPF katalizatora

Kolejnym pytaniem, chętnie zadawanym przez właścicieli auta jest czas realizacji zlecenia, związanego z naszym filtrem DPF. W tym wypadku jednak jest to kwestia indywidualna, zależna od danej pracowni, do której oddamy nasz filtr cząsteczek stałych. Warto tutaj dodać, że regeneracja jednego dużego i zapchanego filtra DPF zajmuje cały dzień. Mówimy tutaj o pełnym czyszczeniu np. filtra czy katalizatora do ciężarówki, autobusu, które poparte jest wieloma etapami i starannie wykonanymi działaniami. Ponadto każda pracownia ma inne terminy, ponieważ przyjmuje różne ilości filtrów DPF do swojej realizacji. Wszystko zależne jest więc od tego, jak wiele realizacji przyjęła pracownia, do której to my oddaliśmy nasz filtr DPF.

Pamiętajmy, filtr DPF dla auta jest bardzo ważny, dlatego w momencie, gdy odczuwamy dławienie się naszej jednostki napędowej spalinami, bądź nadmiernym kopceniem naszego auta, podejmijmy się szybkiej naprawy naszego filtra.

Czy regeneracja się opłaca?

Każdy kierowca, posiadający samochód z filtrem DPF staje przed dylematem związanym z czyszczeniem swojego filtra. Głównym czynnikiem jest cena, która często nie przekonuje nas do zajęcia się tą realizacją. Owszem, dobre czyszczenie DPF czy FAP poprzez np. FCM stanowi jakiś koszt, jednak daje nam możliwość wyjścia z sytuacji w najlepszym stylu. Ponieważ profesjonalna pracowania wykona dla nas realizację, która w pełni pozwoli na dalszą bezproblemową eksploatację części.

W pozostałych wypadkach może okazać się, że czyszczenie DPF nie przyniosło dużej różnicy w jeździe, natomiast problem pozostaje ten sam. Dlatego też, warto czyszczenie DPF pozostawić profesjonalnym pracowniom, które zajmują się wyłącznie tym zakresem działań.

Najczęściej zadawane pytanie – w skrócie:

Ile kosztuje czyszczenie (regeneracja) DPF FAP i katalizatorów w Mielcu?

Obecnie w firmie Turbo-ELMAR z Mielca usługa ta dla podzespołów do samochodów osobowych to koszt 300zł (jeżeli część nadaje się do regeneracji)

A jaka jest cena czyszczenia DPF FAP oraz katalizatora do ciężarówek lub autobusów w Turbo-Elmar z Mielca?

Cena w Turbo-ELMAR jeżeli chodzi o podzespoły do samochodów ciężarowych i autobusów ustalana jest indywidualnie, prosimy o kontakt pod numerem +48 609 141 806

Czy każdy filtr cząstek stałych i katalizator da się zregenerować?

Jeżeli wkład filtra lub katalizatora jest uszkodzony, np. pęknięty – taka część nie nadaje się do regeneracji

Czy mogę wysłać moje części do Mielca?

TAK, oczywiście, należy tylko właściwie zabezpieczyć element aby nie uległ uszkodzeniu w trakcie transportu. Sugerujemy aby oznaczyć taki element sygnaturą „uwaga szkło”. Zminimalizuje to ryzyko uderzenia i uszkodzenia wkładu.

Czy jest gwarancja na wykonane czyszczenie?

Na usługi udzielamy 12 miesięcy gwarancji

Gdzie regeneracja DPF FAP lub katalizatora w mieście Mielec?

Oczywiście zapraszamy do nas również osobiście, obecnie firma to ul. Racławicka 6 – po wcześniejszym kontakcie, umówieniu się możliwa regeneracja od ręki na miejscu.

Zapraszamy!