Regeneracja DPF FAP i katalizatorów – Tarnów

Regeneracja DPF FAP i katalizatorów Tarnów

Dla mieszkańców z Tarnowa sugerujemy przywieść część do regeneracji do naszej firmy, której dane kontaktowe znajdują się poniżej. Podzespoły muszą być zdemontowane. Nie oferujemy bowiem usług montażu i demontażu. Dlatego też w sytuacji jeżeli klient jest przyjezdny np. z Tarnowa możemy zregenerować podzespół od ręki (czas około 1h dla części z samochodu osobowego), należy wcześniej skontaktować i poinformować o takim fakcie się abyśmy mogli Państwa ustawić na wolny termin w kolejce.

Także czyszczenie filtrów i katalizatorów do autobusów i samochodów ciężarowych – ciężarówek

Oferujemy kompleksowe rozwiązania. Oczywiście w/w realizacja usług na miejscu dotyczy filtrów i katalizatorów dla samochodów osobowych. Wynika to z faktu, że podzespoły do autobusów czy ciężarówek przechodzą znacznie dłuższy kilkugodzinny proces regeneracji. 

Dlaczego warto wybrać czyszczenie filtrów przez FCM? Na chwilę obecną uważamy, że jest to najlepsza możliwa metoda przywrócenia sprawności podzespołów. Jest to metoda bezpieczna, legalna, pozwala na udrożnienie i prawidłowy przepływ spalin w układzie wydechowym. Co ważne – nie jest to tzw. „metoda inwazyjna” jak rozcinanie i wypalanie wkładów. Tak więc jeżeli są Państwo z miasta Tarnów i interesuje Państwa bezpieczna, skuteczna metoda – zapraszamy do współpracy.

FCM to nie tylko DPF FAP to także filtry GPF i regeneracja katalizatorów SCR. Możliwa jest także profesjonalna i tania regeneracja katalizatora SCR. Firma nasza oraz zastosowana technologia pozwalają na skuteczne czyszczenie SCR.

Jestem z Tarnowa, jednak czy mogę wysłać Państwu części do regeneracji?

Oczywiście istnieje także możliwość wysyłki katalizatora lub filtra DPF FAP. Po regeneracji odeślemy Państwu część. Informujemy jednak, że nie wszystkie filtry i katalizatory nadają się do czyszczenia. Części nie mogą być uszkodzone, co oznacza, że np. wkłady wewnątrz nie mogą być pęknięte gdyż sam ten fakt – deklasyfikuje część z procesu regeneracji i użytkowania (brak przepływu spalin).

Poniżej znajdą Państwo dane kontaktowe do naszej firmy, można przyjechać osobiście. Są to także dane do wysyłki.

Regeneracja i czyszczenie katalizatorów oraz filtrów DPF i FAP, przyjedź lub wyślij do nas

Jeżeli interesuje Państwa usuwanie DPF Tarnów lub filtra FAP czy wycięcie katalizatora nasza firma nie realizuje tego typu usług. Mało tego, nie rekomendujemy i negujemy mocno tego typu działania. Ponieważ kwestie środowiskowe są dla nas wyjątkowo ważne!

TURBO-ELMAR Elżbieta Czachor, Marek Radka s.c.

ul. Polna 3
39-300 Mielec

woj. Podkarpackie
NIP: 817-217-63-21

Czynne od poniedziałku do piątku (7:00 – 15:00)

Telefon: +48 609 141 806

Jak długo trwa czyszczenie?

To zależy czy posiadamy podzespół z samochodu osobowego, dostawczego, ciężarówki czy autobusu

Ile trwa regeneracja DPF katalizatora

Kolejnym pytaniem, chętnie zadawanym przez właścicieli auta jest czas realizacji zlecenia, związanego z naszym filtrem DPF. W tym wypadku jednak jest to kwestia indywidualna, zależna od danej pracowni, do której oddamy nasz filtr cząsteczek stałych. Warto tutaj dodać, że regeneracja jednego dużego i zapchanego filtra DPF zajmuje cały dzień. Mówimy tutaj o pełnym czyszczeniu np. filtra czy katalizatora do ciężarówki, autobusu, które poparte jest wieloma etapami i starannie wykonanymi działaniami. Ponadto każda pracownia ma inne terminy, ponieważ przyjmuje różne ilości filtrów DPF do swojej realizacji. Wszystko zależne jest więc od tego, jak wiele realizacji przyjęła pracownia, do której to my oddaliśmy nasz filtr DPF.

Pamiętajmy, filtr DPF dla auta jest bardzo ważny, dlatego w momencie, gdy odczuwamy dławienie się naszej jednostki napędowej spalinami, bądź nadmiernym kopceniem naszego auta, podejmijmy się szybkiej naprawy naszego filtra.

Czy regeneracja się opłaca?

Każdy kierowca, posiadający samochód z filtrem DPF staje przed dylematem związanym z czyszczeniem swojego filtra. Głównym czynnikiem jest cena, która często nie przekonuje nas do zajęcia się tą realizacją. Owszem, dobre czyszczenie DPF czy FAP poprzez np. FCM stanowi jakiś koszt, jednak daje nam możliwość wyjścia z sytuacji w najlepszym stylu. Ponieważ profesjonalna pracowania wykona dla nas realizację, która w pełni pozwoli na dalszą bezproblemową eksploatację części.

W pozostałych wypadkach może okazać się, że czyszczenie DPF nie przyniosło dużej różnicy w jeździe, natomiast problem pozostaje ten sam. Dlatego też, warto czyszczenie DPF pozostawić profesjonalnym pracowniom, które zajmują się wyłącznie tym zakresem działań.

Najczęściej zadawane pytania:

Ile kosztuje czyszczenie (regeneracja) DPF FAP i katalizatorów w Tarnowie?

Obecnie dla mieszkańców Tarnowa w firmie Turbo-ELMAR z Mielca usługa ta dla podzespołów do samochodów osobowych to koszt 300zł (jeżeli część nadaje się do regeneracji)

A jaka jest cena czyszczenia DPF FAP oraz katalizatora do ciężarówek lub autobusów z Tarnowa?

Cena w Turbo-ELMAR jeżeli chodzi o podzespoły do samochodów ciężarowych i autobusów ustalana jest indywidualnie, prosimy o kontakt pod numerem +48 609 141 806

Czy każdy filtr cząstek stałych i katalizator da się zregenerować?

Jeżeli wkład filtra lub katalizatora jest uszkodzony, np. pęknięty – taka część nie nadaje się do regeneracji

Czy mogę wysłać moje części do Mielca z Tarnowa?

TAK, oczywiście, należy tylko właściwie zabezpieczyć element aby nie uległ uszkodzeniu w trakcie transportu. Sugerujemy aby oznaczyć taki element sygnaturą „uwaga szkło”. Zminimalizuje to ryzyko uderzenia i uszkodzenia wkładu.

Czy jest gwarancja na wykonane czyszczenie?

Na usługi udzielamy 12 miesięcy gwarancji

Gdzie regeneracja DPF FAP lub katalizatora w mieście Tarnów?

Możliwa wysyłka lub osobisty przyjazd do Mielca z częścią. Obecnie firma Turbo-Elmar to ul. Racławicka 6 w Mielcu – po wcześniejszym kontakcie, umówieniu się możliwa regeneracja od ręki na miejscu.

Zapraszamy!