Regeneracja katalizatorów SCR

O ile cena nowego filtra przyprawia o zawrót głowy, o tyle możemy śmiało stwierdzić, że ceny nowego katalizatora zbijają z nóg. Dość powiedzieć, że w przypadku starszych aut wymiana może okazać się droższa od samego samochodu! Katalizator wywołuje reakcję chemiczną pomiędzy powłoką katalityczną a strumieniem spalin. W powłoce katalizatora znajdują się metale szlachetne, takie jak: rod, platyna oraz pallad. To właśnie metale szlachetne są odpowiedzialne za pochłanianie zanieczyszczeń. Po za metalami szlachetnymi, w katalizatorze znajduje się również nośnik, który umożliwia zachodzenie katalitycznych procesów chemicznych.

Cena czyszczenia katalizatora SCR a koszt nowej części

Powłoki stosowane w katalizatorach są zbudowane m.in. z trójtlenku glinu i cyrkonu. To właśnie one sprawiają, że w niewielkim z pozoru katalizatorze, powierzchnia oczyszczania spalin wynosi kilkaset metrów kwadratowych! Trójtlenek cyrkonu w wysokiej temperaturze umożliwia transport elektronów obecnych w tlenku węgla i węglowodorach. To dosyć skomplikowane procesy chemiczne, co nie jest bez znaczenia w kontekście ceny katalizatorów. Z biegiem czasu, powierzchnia katalizatora również ulega zatykaniu na skutek nagromadzonych zanieczyszczeń. Profesjonalna i tania regeneracja katalizatorów SCR do samochodów ciężarowych, osobowych. W naszej firmie to optymalna cena, która pozwala przywrócić pełną sprawność fabrycznemu katalizatorowi.

Czym właściwie jest SCR i jaka jest cena katalizatora SCR?

Czyszczenie SCR do samochodów ciężarowych

Zwłaszcza posiadacze samochodów wyposażonych w katalizator SCR są narażeni na wysokie koszty wymiany części. To specjalistyczny układ, który w praktyce składa się z dwóch odrębnych katalizatorów oraz system odpowiedzialny za analizę składu chemicznego spalin. Katalizatory SCR z pomocą amoniaku są w stanie przekształcić trujące tlenki azotu w substancje bezpieczne dla środowiska. Sam amoniak jest natomiast neutralizowany w drugim katalizatorze. Na szczęście, podobnie jak w przypadku tradycyjnych katalizatorów, istnieje alternatywa dla kosztowej wymiany części. W tym celu możemy bowiem wybrać regenerację katalizatora SCR w Turbo Elmar z Mielca.

Technologia, którą stosujemy FCM jest w pełni kompatybilna z SCR i certyfikowana TUV NORD. To w pełni zgodny proces, który nie uszkadza wkładów i nie powoduje problemów w dalszej eksploatacji pojazdu.

A jaki jest koszt regeneracji DPF FAP GPF?

Tanie i skuteczne czyszczenie filtrów cząstek stałych dzięki FCM!

Koszt regeneracji katalizatora SCR

Koszt nowego filtra cząstek stałych jest znacznie droższy, niż regeneracja. Nie może zatem dziwić fakt, że tak wielu kierowców decyduje się na oddanie swojego samochodu do fachowej pracowni trudniącej się regeneracją filtrów. Filtr DPF FAP lub GPF jest piekielnie drogi ze względu na jego budowę. Mamy tu niezwykle wąskie kanaliki wykonane niemalże z chirurgiczną precyzją. Mamy także wkład wyposażony w cząsteczki metali szlachetnych rozprowadzonych metodą chemiczną. Zapewnia to katalityczne właściwości wspierające efektywność procesu oczyszczania spalin. To natomiast powoduje, że cena oryginalnego filtra cząstek stałych potrafi przyprawić o zawrót głowy, a i ceny zamienników nie napawają optymizmem.

Wysokie ceny sprawiły, że już wiele lat temu poszukiwano skutecznej metody regeneracji, która pozwoliłaby przywrócić do fabrycznej sprawności użytkowany filtr FAP GPF DPF. O ile jeszcze kilka lat temu metody te były bardzo zawodne, o tyle dziś, profesjonalne pracownie oferujące regenerację jak nasza oferują znacznie lepsze efekty. MEtodyka FCM oraz Turbo Elmar to polecana przez specjalistów z branży metoda regeneracji. Jak już pisaliśmy – certyfikacja TUV! A to wszystko za sprawą udoskonalanych technik oraz profesjonalnego sprzętu. Czyszczenie polega na wykorzystaniu wody pod ogromnym ciśnieniem, a także detergentów zdolnych do usuwania najbardziej uciążliwych zanieczyszczeń. Pomimo zaawansowanej technologii, koszty regeneracji filtra DPF FAP GPF czy katalizatorów w tym SCR okazują się nawet kilkukrotnie tańsze w porównaniu z wymianą tej części. Jest zatem w pełni zrozumiale, że kierowcy chętniej decydują się na regenerację.